wrz13

Jak układać łupki dachowe

lupek-dachowy

Zarówno na dachach wiejskich domków jak również i nowoczesnych budynków bardzo dobrze sprawdzają się łupki dachowe. Są one uniwersalnym rozwiązaniem, które idealnie pasuje do niemal każdego stylu. Można je spotkać nie tylko na samych dachach, ale również i na górnych częściach zewnętrznych ścian. Daje to bardzo ciekawy jak i unikatowy wygląd. Zainteresowanie nimi ciągle wzrasta.

Zalety łupków dachowych

Dużym atutem jest również to, że łupki dachowe pod kątem budowniczym można bardzo łatwo dopasować do dachów o różnorodnych kształtach. To dodatkowo zwiększa zakres ich stosowania. Ponadto są one materiałem ognioodpornym i wytrzymałym nawet na trudne warunku atmosferyczne. Nie są im straszne nawet obfite opady. Wszystko to gwarantuje wysoka jakość łupek dachowych, z której można korzystać przez bardzo długi okres czasu. Może to być okres nawet kilkudziesięciu lat przy odpowiednim ich stosowaniu.

W zabiegach konserwujących?

Ponadto nie wymagają one specjalnych zabiegów konserwujących, co pozwala zaoszczędzić nie tylko na czasie, ale również i kosztach. Dzięki temu, że jest to materiał naturalny nie wytwarza on substancji szkodliwych zarówno dla ludzi jak i środowiska naturalnego. Wszystko to dodatkowo podnosi walory łupek dachowych. Dostępne są one również w kilku odcieniach, co pozwala tworzyć ciekawe i unikatowe kompozycje nie tylko pod względem koloru, ale również i kształtu.

Leave a Reply